01.06.2026, 20:34

Росія може знову задіяти «Керченський міст» для доставки військових вантажів та пального

Через проблеми із логістикою, росіяни можуть бути змушені знову використовувати незаконно зведений «Керченський міст» для доставки військових вантажів та пального. Про це в етері телемарафону заявив речник ВМС ЗС України Дмитро Плетенчук.

«Я думаю, ми з вами побачимо цей момент, що в якийсь період, коли їх дійсно вже притисне, вони, мабуть, будуть вимушені все ж таки почати возити мостом небезпечні вантажі. Там є обмеження, і доволі серйозні, і щодо паливно-мастильних вантажів, і до перевезень залізницею, як з безпекової точки зору, так і з точки зору тих пошкоджень, який так званий Кримський міст отримав раніше», – сказав речник.

Що може ще раз статися із «Керченським мостом», якщо ним знову перевозитимуть військові вантажі. Фото: «Українська правда»


На його думку, критичним фактором стане виснаження запасів військової техніки та пального.

Речник ВМСУ також нагадав, що залізничні пороми, які раніше використовувалися для перевезення вантажів між Росією та Кримом, наразі не працюють через пошкодження або знищення. Водночас звичайні пороми не здатні забезпечити транспортування необхідних обсягів військових вантажів.

Раніше «Голос Криму» розповідав, як агент руху «АТЕШ» провів успішну диверсію біля н.п. Уварове у Керченському районі тимчасово окупованого Криму. Тоді по факту ним було знищено релейну шафу на важливому відрізку залізниці, що проходить через Керченський міст.

Нагадаємо: у жовтні 2025 року російський уряд ухвалив рішення не пропускати електромобілі через «Керченський/Кримський міст». Тоді окупанти пояснили це страхом, що «хтось спробує провезти в тягових батареях машин вибухівку для терористичних цілей». 

Розгорнути більше...