27.07.2025, 09:18

В севастопольському «університеті» навчатимуть іноземців управління екологічними ризиками

«Севастопольський державний університет» («СевДУ») та «інститут біології південних морів РАН» («ІнБПМ») розробили освітню програму магістратури для підготовки фахівців, які зможуть оцінювати екологічні ризики у прибережних регіонах та розробляти заходи для їхнього нівелювання; з 2026 року на неї планують набирати іноземних студентів. Про це російській пропагандистській агенції ТАСС розповів «директор інституту перспективних досліджень СевДУ» Максім Євстіґнєєв.

«Спільно з "ІнБПМ" ми протягом кількох років успішно реалізовували програму підготовки гідробіологів-дослідників. З 2025 року її вирішено зробити більш прикладною: до вже наявних дисциплін ми додали курси, пов'язані з управлінням приморською територією на підставі даних наукових досліджень. Тобто випускники зможуть оцінювати екологічний стан акваторії та розробляти заходи щодо його покращення. У 2025 році ми набираємо перших магістрантів на оновлену програму у звичайному, російськомовному форматі, а у 2026 році буде перший набір іноземних студентів», – розповів Євстіґнєєв.

За словами «директора», перший набір іноземців очікується з Гвінеї, з науковими організаціями якої «ІнБПМ» вже буцімто успішно співпрацює. Раніше в «інституті» повідомляли, що проведено кілька спільних експедицій, ведуться наукові дослідження, в першу чергу ті, що стосуються екологічного стану прибережних регіонів.

Євстіґнєєв додав, що «СевДУ» вже провів перемовини щодо набору абітурієнтів з Національним дослідним центром Республіки Гвінея. Передбачається, що студенти навчатимуться російською мовою, для вивчення якої вони спеціально приїдуть до окупованого Севастополя за півроку до початку занять у магістратурі. Під час профільного навчання вони, згідно з досягнутими домовленостями, приділятимуть підвищену увагу роботі зі спеціалістами «ІнБПМ», щоб після повернення на батьківщину продовжити спільні дослідження.

Нещодавно «Голос Криму» повідомляв, що в «СевДУ» збираються розпочати у 2026 році підготовку біофізиків – фахівців у галузі нанобіотехнології на замовлення Ефіопії.

За повідомленням Служби зовнішньої розвідки України, російський диктатор Владімір Путін законодавчо розширив повноваження спецслужб щодо контролю співробітництва російських наукових організацій з іноземцями; при цьому формулювання закону залишаються вкрай розпливчастими, що створює передумови для нової хвилі переслідувань у науковому середовищі.


41 views
Розгорнути більше...