- 15.12.2023, 16:02 Фото
- 04.12.2023, 07:28 Фото
-
15.12.2023, 20:26
Між пунктами пропуску Херсонської області та Кримом терміново перекритий рух
- 15.06.2025, 19:22
-
18.08.2025, 22:38
Фото
Ізобільненське водосховище в Криму фактично в цьому році вже висохло
- 20.03.2024, 10:57
-
13.01.2024, 14:23
Фото
Переміщений з окупованого Криму університет намагаються ліквідувати
- 25.03.2024, 17:30
-
15.01.2024, 15:37
Фото
Громадськість засудила намагання влади ліквідувати кримський університет (звернення)
- 28.01.2024, 07:42
- 26.03.2024, 12:37
- 25.03.2024, 10:24
-
15.12.2023, 20:34
У Криму окупанти готуються розібрати на метал ще один корабель ВМС України
- 25.03.2024, 08:03
- 23.03.2024, 23:30
- 12.08.2024, 09:05 Фото
- 22.07.2024, 09:31 Фото
- 24.03.2024, 12:10
- 27.03.2024, 21:59
- 24.03.2024, 20:51
17.04.2026, 21:44
В окупованому Севастополі витрати на капітальний ремонт зростають швидше за надходження
Підконтрольний окупантам «фонд сприяння капітальному ремонту Севастополя» у 2025 році помітно прискорив витрачання коштів, але при цьому суттєво скоротив накопичений запас. Про це йдеться в аудиторських висновках за 2024 та 2025 роки, опублікованих на сайті окупаційного «уряду» міста. В обох випадках звітність було визнано достовірною у всіх суттєвих відношеннях.
Головна зміна спостерігається у темпах витрат. У 2024 році на капітальний ремонт та пов'язані роботи фонд скерував 2,023 млрд рублів (1,13 млрд гривень), а в 2025 році – вже 2,460 млрд рублів (1,37 млрд гривень; +22%), і став значно активніше фінансувати програму.
Втім, надходження не можуть наздогнати цей темп і зростають набагато повільніше: 2,053 млрд рублів (1,15 млрд гривень) у 2024 році та 2,159 млрд рублів (1,21 млрд гривень) у 2025 році (+5%). В результаті фонд почав витрачати помітно швидше, ніж поповнює рахунки. Це одразу відобразилося на залишках: на кінець 2024 року цільових коштів було 946 млн рублів (майже 529 млн гривень), на кінець 2025 року – 545,7 млн рублів (305 млн гривень), тобто за два роки фінансова подушка скоротилася майже вдвічі.
При цьому мешканці окупованого Севастополя стабільно платять за майбутні капремонти дедалі більше: відповідні надходження демонструють стійке зростання. За 2024 рік внески зросли на 31,2%, а у 2025 році – ще на 31,4%, сягнувши майже 1,9 млрд рублів (1,06 млрд гривень). В результаті за два роки обсяг платежів від містян збільшився майже на 73% і наразі становить понад 87% усіх надходжень фонду, від чого система залежить дедалі сильніше.
Одночасно з цим у фонду зменшилася ліквідність: кошти на рахунках впали до 513,5 млн рублів (287 млн гривень), в організації стало менше «живих» грошей для покриття можливих касових розривів. На цьому тлі зросло боргове навантаження.
Дебіторська заборгованість (переважно платежі мешканців) збільшилася з 396 млн до 470 млн рублів (з 221,3 до 262,7 млн гривень), що говорить про те, що частина грошей існує тільки на папері і ще має бути стягнута.
Кредиторська заборгованість перед підрядниками за два роки підскочила у 2,6 раза, з 168 млн до 438 млн рублів (з 94 до 245 млн гривень).
З витратами на капремонти зросли й витрати на утримання «апарату управління», на який фонд щороку витрачає близько 100–105 млн рублів (56–59 млн гривень), з яких приблизно 80–82 млн рублів (у середньому 45 млн гривень) припадають на зарплати та нарахування співробітникам. При цьому штатна чисельність зросла з 62 осіб на кінець 2023 року до 67 у 2024 році та 68 у 2025 році.
З цих даних виходить, що у 2024 році фонд мав серйозний запас міцності, то у 2025 році він вже працював у більш жорсткому фінансовому режимі.
Раніше повідомлялося, що з 2026 року платня за капремонт в окупованому Севастополі зросла більш ніж на 20% – до 24,36 рубля (13,6 грн) за квадратний метр, що ненабагато нижче за аналогічну платню в Москві. При цьому на ТОТ АР Крим тариф є нижчим більш ніж удвічі.
«Голос Криму»
писав, що у тимчасово окупованому Севастополі російська влада не змогла реалізувати проєкт міської електрички, який анонсували понад чотири роки тому.
Більше про: