05.07.2025, 08:34

Окупанти судитимуть молоду пару з Керчі за «теракти на замовлення української розвідки»

Силовики окупаційного «управління ФСБ по республіці Крим і місту Севастополю» повідомила про «передачу до суду кримінальної справи» проти двох мешканців окупованої Керчі, 24-річного Сергія Козлова та 26-річної Євгенії Самойлової, яких було затримано ще в квітні 2024 року за обвинуваченнями в «терактах на замовлення Головного управління розвідки Міністерства оборони України» (ГУР МОУ).

За версією окупаційного «слідства», Сергій Козлов у вересні 2023 року встановив зв'язок із представником ГУР МОУ, під кураторством якого буцімто навчився робити «коктейлі Молотова» та саморобні вибухові пристрої. До співпраці він нібито залучив Євгенію Самойлову, з якою спільно мешкав.

Серед іншого, Козлову закидають підпал «коктейлем Молотова» в жовтні 2023 року автомобіля з наклеєними на кузові логотипами «Z» або «V», які є знаками повномасштабної війни РФ проти України, «за завданням куратора», з завданням збитків у 860 тисяч рублів (понад 455 тис. гривень).

Крім цього, в «управлінні ФСБ» повідомили, що затримали Козлова та Самойлову в Севастополі, куди вони буцімто приїхали для вилучення зі схрону компонентів для збирання двох саморобних вибухових пристроїв. Щодо обох було заявлено, що вони нібито збиралися здійснити підрив залізничних колій на ТОТ АР Крим та вбити військовослужбовця ЗС РФ у ТО Севастополі «за дорученням української розвідки».

Сергія Козлова та Євгенію Самойлову обвинувачено за статтями карного кодексу РФ 275 («державна зрада»), ч. 1 ст. 30 – п. «б», ч. 3 ст. 205 та ч. 1 ст. 30 – пп. «а», «в», ч. 2 ст. 205 («підготування до терористичного акту»), пп. «а», «в» ч. 3 ст. 222.1 («незаконні придбання, зберігання, перевезення та носіння вибухових речовин і пристроїв»).

Крім цього, Козлова окремо обвинувачено за статтями 205.3 («проходження навчання з метою здійснення терористичної діяльності»), п. «в» ч. 2 («терористичний акт»), ч. 1 ст. 30 – ч. 1 ст. 223.1 («підготування до незаконного виготовлення вибухових пристроїв»).

Зазначається, що «прокуратура Севастополя» передала «кримінальну справу» проти Сергія Козлова та Євгенії Самойлової з затвердженим «обвинувальним висновком» до Південного окружного військового суду (місто Ростов-на-Дону, РФ) для «розгляду за суттю».

Минулого року Голос Криму писали про те, що росіяни продовжили арешт підозрюваним у справі про вибух на Керченському мості.

Розгорнути більше...