23.05.2025, 19:34

У Херсонеському «музеї» у відповідь на санкції ЄС заявили про «культуру поза політикою»

У «музеї-заповіднику «Херсонес Таврійський» в окупованому Севастополі назвали «безпідставними та нелогічними» санкції ЄС з 17-го пакету, які були запроваджені як проти «установи» загалом, так і проти її «директора» Єлєни Морозової зокрема.

Херсонес Таврійський. Фото з сайту "Голос Криму. Культура"

В «адміністрації музею» обмежувальні дії з боку ЄС вважають «спробою нав'язати політику там, де завжди панували історія, культура та наука», і запевняють, що «музей» займається «виключно науковою та просвітницькою діяльністю», оскільки його співробітники всупереч українському та міжнародному законодавству «працюють з культурною спадщиною, проводять археологічні дослідження та відкривають унікальні експозиції для широкої публіки».

«Культура, творчість і мистецтво мають перебувати поза політикою і, тим паче, не підпадати під надумані санкційні приводи. Внесення нас до санкційного списку стало черговою безуспішною спробою виключити та заборонити російську культуру. Музей є самодостатнім і має сильну державну підтримку, тому на санкції уваги не звертаємо. Ми й надалі будемо суворо дотримуватися концепції збереження об'єктів культурної спадщини та їхньої популяризації на міжнародній арені», – заявляють у «музеї», що під контролем російських окупантів перетворився на пропагандистську установу, яка просуває російські ідеологічні наративи, зокрема в галузі історії та культури.

Як писав вже «Голос Криму» на санкції ЄС щодо «Херсонесу Таврійського» відреагував і окупаційний «губернатор» Севастополя Міхаіл Развожаєв, висловивши своє невдоволення: «Це дикість и середньовічне варварство, позбавлене здорового глузду». 

«Музей активно підривав культурну спадщину України, пропагуючи проросійські ідеї щодо культурного значення артефактів та місць розкопок, якими він керує. У разі чого, це не анекдот, а витримка з пояснення, чому впроваджено санкції проти музею. Яка може бути спадщина в штучного адміністративного утворення? Втім, зрозуміло, чому санкції впроваджені проти нашого Херсонеса. Херсонес – це колиска християнства на Русі, місце, де зливаються разом наша історія та культура. Це символ нашої віри, якого неонацисти бояться, немов чорт ладану», – висловився російський колоніст у своєму Telegram-каналі.

 Репліки Развожаєва піддали критиці мешканці окупованого Севастополя. Зокрема, було відзначено, що «губернатор» окупованого міста за освітою є істориком, проте його знання історії викликають сумнів. Також вказується, що Херсонес ніяк не може бути «колискою християнства на Русі» й жодним чином не згадується у християнському Символі віри, а його історія практично не має нічого спільного з історією Русі і, тим паче, ніяк не перетинається з історією Росії. 

Разом з тим підконтрольні окупантам медіа переконують, що «Херсонес Таврійський» підпав під санкції ЄС буцімто за дитячі листи бійцям ЗС РФ, що беруть участь у війні проти Україні, а також за відправлені їм же на фронт генератор та електростанцію.


 

 


Розгорнути більше...