01.05.2025, 19:13

До окупованого Севастополя через ТОТ півдня України прибув «переможний» контейнерний потяг

27 квітня до окупованого Севастополя в рамках «патріотичної акції» під назвою «Естафетний потяг» (рос. «Эстафетный поезд») з нагоди «80-річчя Великої Перемоги» прибув вантажний потяг з 54-х вагонів.

"Потяг Побєди". Фото з відкритих джерел


У підконтрольних російським окупантам медіа зазначається, що потяг за 26 годин проїхав до окупованого Криму залізничними маршрутами Донецької та Мелітополь-Херсонської «філій» так званого «федерального державного унітарного підприємства "Залізниці Новоросії"» (рос. «Железные Дороги Новороссии»; «ФДУП "ЖДН"»). 

Участь у його проходженні також узяли працівники т. зв. «федерального державного унітарного підприємства "Кримська залізниця"» (рос. «Крымская железная дорога»).

У складі локомотивних бригад потяга на вказаній мережі, що перебуває під контролем російських терористів, були вказані «керівники центрального апарату та філій "ФДУП "ЖДН"», а також «начальники локомотивних депо», в тому числі, «генеральний директор "ФДУП "ЖДН"» Андрєй Казаков, його «перші заступники» Олєґ Калєватих та Алєксєй Красоткін і «заступник» Алєксєй Шамак. Також згадувалися Карпунін А. П., Шубін В. Є., Зємчурін Д. С., Слєпцов А. В. Учасники акції заявили про перерахунок зарплатні на надання допомоги «захисникам вітчизни», ветеранам «великої вітчизняної війни», в'язням концтаборів, учасникам війни проти України та родинам загиблих залізничників «Новоросії».

Повідомляється, що потяг вирушив від станції Успенська на ТОТ Донецької області, на державному кордоні між Україною та РФ. Додатково зазначається, що на маршруті від Іловайська до Ясинуватої на перегоні Кринична – Макіївка-Пасажирська електровоз із вантажним складом пройшов уперше з 2022 року.

За інформацією керівника Центру вивчення окупації Петра Андрющенка, контейнерний потяг за документами потяг рухався зі станції Марцево (Ростовська область РФ) до через окуповані Іловайськ, Ясинувату, Волноваху, Розівку, Мелітополь і Джанкой.
«Це вже другий потяг за цим маршрутом, що дає підставу стверджувати про повноцінну експлуатацію залізничного сполучення між Ростовом-на-Дону та окупованим Кримом. Тепер Кримський міст остаточно переходить у категорію "резервного" маршруту в порівнянні з потужністю маршруту через окуповане Приазов'я», – зазначив Андрющенко.

 Нещодавно «Голос Криму» з посиланням на російську федеральну агенцію залізничного транспорту («Росжелдор») повідомив, що 21 квітня до окупованого Криму прибув перший контейнерний потяг, який проїхав зі Свєрдловської залізниці через ТОТ Донецької та Запорізької областей і пройшов понад 3 тисячі кілометрів менш ніж за 5 днів; кінцевою точкою маршруту став порт у ТО Севастополі, де контейнери з невідомим вантажем мали бути перевантажені на морські судна. В «Росжелдорі» заявили, що залізничні контейнерні перевезення окупованими територіями півдня України запущено на регулярній основі з лютого 2025 року.




Розгорнути більше...