01.05.2025, 17:28

В окупованому Севастополі відбулася чергова «націоналізація майна осіб, що фінансували ЗСУ»

Окупаційний «губернатор Севастополя» Міхаіл Развожаєв заявив, що «уряд» міста за сприяння «антитерористичної комісії» 30 квітня «вилучив у державну власність» майно фізичних та юридичних осіб, що нібито надавали фінансову підтримку Збройним силам України 

За словами Развожаєва, зазначена «комісія» встановила, що Вікторія Хухра 1986 р. н., Роман Григорян 1977 р. н. та Надія Лаврентьєва 1981 р. н. «збирають кошти на фінансування українських збройних формувань, таким чином становлячи загрозу конституційному ладу, обороноздатності та безпеці Росії».

Разом з тим було буцімто встановлено належність ТОВ «НПП "ЭС. Т. КОМ"» та приватної охоронної організації «Коммодор» до афілійованого заводу суднової світлотехніки «Маяк», «націоналізованого» раніше.

До того ж, було поповнено перелік підприємств, які не привели свої установчі документи у відповідність до законодавства держави-окупанта: йдеться про ТОВ «МСМ», за яким зареєстровано приміщення інженерно-лабораторного корпусу на Старопівнічній набережній і Якірній вулиці, та ТОВ «Мідас Інвест», за яким зареєстровано споруду будинку культури в Інкермані, про виставлення якого на торги «Голос Криму» повідомляв нещодавно. 

За словами «губернатора» Развожаєва, колишній будинок культури в передмісті Севастополя буде передано на баланс міського «департаменту культури».

Крім цього, за результатами інвентаризації майна, що належало підприємству «Севастопольгаз», «націоналізованому» в жовтні 2024 року через буцімто «опосередковану власність українських олігархів», було доповнено перелік майна, що враховується як «власність Севастополя».

На початку березня «Голос Криму» повідомляв, що в окупованому Севастополі у співпраці з місцевим «управлінням ФСБ» було «націоналізовано» майно низки осіб, обвинувачених у «фінансуванні ЗСУ» загалом на понад 500 тисяч доларів США. 

Зокрема, йшлося про вилучення згаданого ТОВ «Завод суднової світлотехніки "Маяк"» та інших підприємств суднобудівної галузі, що належали Петрові Козловському, який постійно мешкає на території США: ще наприкінці 2017 року польські та українські медіа заявляли, що ці підприємства задовольняли потреби військово-промислового комплексу РФ, проте сестра Петра Козловського Людмила Козловська запевняла, що завод «Маяк» її брат продав ще у 2003 році і не має до нього жодного стосунку, а решту підприємств захопили російські окупанти. 

Разом з тим стверджувалося, що Петро Козловський на той час буцімто мешкав в окупованому Севастополі; при цьому наводилися скани його паспорта громадянина РФ, отриманого у Севастополі в червні 2016 року, та дані про закордонний паспорт громадянина РФ, оформлений у квітні 2015 року.

Крім цього, російські паспорти в окупованому Севастополі отримала сестра Петра та Людмили Козловських Олена Мірошникова (до заміжжя Козловська; травень 2014 року) і їхня матір, уродженка Львівської області Сидонія Козловська (квітень 2014 року). Разом з тим заявляється, що російський паспорт в окупованому Криму у 2014 році нібито отримала й Людмила Козловська. Також стверджувалося, що родина Козловських володіла в Криму «цілою бізнес-імперією» з півтора десятка компаній, зареєстрованих після російської окупації півострова.

За непідтвердженими даними, Петра Козловського наразі позбавлено громадянства РФ. Серед іншого, він виступав основним спонсором заснованої в Польщі у 2009 році фундації «Вікритий Діалог», яку очолює його сестра Людмила. Ця організація з 2014 року підтримувала Євромайдан, ЗСУ та українські добровольчі батальйони. Проте кілька років тому Людмила Козловська отримала від українських силових структур підозру в державній зраді.

Також вдалося з'ясувати, що згадана в новому «списку Развожаєва» Вікторія Хухра є другою дружиною Петра Козловського: раніше підконтрольні окупантам ЗМІ подавали лише її ініціали.

Розгорнути більше...