09.01.2026, 18:03

Американський документаліст Реджинальд Тремблей став російським пропагандистом в окупованому Криму

В окупованому Росією Криму з’явилася нова «зірка» пропаганди - американський режисер-документаліст Реджинальд Тремблей, зазначає "Інжир медіа".

Американець Реджинальд Тремблей пропагує російські наративи. Фото: Інжир медіа


"Його активно просувають окупаційна адміністрація півострова та підконтрольні Кремлю медіа як «незалежного правдошукача», що нібито викриває «західну брехню» про окупацію Криму та війну Росії проти України", - йдеться в повідомленні.
Зазначено, що Тремблей проживає в Ялті з березня 2020 року — вже після початку повномасштабної мілітаризації півострова та системних репресій проти проукраїнськи налаштованих громадян і кримських татар. Нещодавно він публічно заявив про намір подати звернення до Володимира Путіна з проханням надати йому громадянство Російської Федерації. За його словами, «закоханість у Росію» почалася ще у 2016 році, коли він приїхав до Криму «дізнатися правду».

Повідомляється, що окупаційна адміністрація систематично залучає маргінальних або радикально налаштованих іноземців, щоб створити ілюзію зовнішнього схвалення дій Росії. Такі персонажі з’являються в контрольованих медіарепортажах, охоче повторюють наративи окупантів, ігнорують факти воєнних злочинів, політичних переслідувань і порушень прав людини в Криму.

Нещодавно «Голос Криму» опублікував статтю про антиукраїнські наративи та обґрунтування війни як «боротьби за мир»: інформаційний супровід російських заходів.
Розгорнути більше...