31.05.2025, 14:02

Італія не підтримує зняття обмежень на удари по Росії, як це зробила Німеччина

Праворадикальна партія «Ліга» різко розкритикувала рішення Берліна. Рим, зі свого боку, не планує змінювати чинну політику — італійська зброя не має використовуватись для ударів по території РФ.

Про це повідомляє Il Fatto Quotidiano з посиланням на урядові джерела. В офісі прем’єрки Джорджі Мелоні офіційних коментарів не надали, але її позиція, висловлена ще у 2023 році, залишається незмінною.

Очільник комітету з європейської політики парламенту Алессандро Джільо Вінья закликав дослухатися до Папи Римського та «працювати заради миру, а не розпалювати війну». З аналогічною заявою виступила й «Ліга», запитуючи: «Хіба в Європі хтось хоче Третьої світової?»

Хоча Італія надала Україні ракети Storm Shadow, у Римі наполягають: їх не можна використовувати по російських цілях.

Тим часом канцлер Німеччини заявив про зняття обмежень на використання західної зброї проти об’єктів у Росії. Подібні рішення, за його словами, ухвалили також США, Франція та Велика Британія. Проте Держдеп США це не підтвердив, а в самій Німеччині міністр фінансів спростував заяву канцлера, зазначивши, що жодної нової домовленості немає. Президент України Володимир Зеленський заявив, що не отримував офіційних повідомлень щодо цих змін.

Нагадаємо, раніше «Голос Криму» писав про те, що Німеччина надасть Україні нову військову допомогу на 5 мільярдів євро.

Розгорнути більше...