20.05.2025, 15:53

У Лівадійського палацу – нові «директор» та «концепція розвитку»

«Голова республіки Крим» Сєрґєй Аксьонов за участі «заступника голови ради міністрів республіки Крим» Міхаіла Назарова та «міністра культури республіки Крим» Татьяни Манєжиної провів зустріч із новою очільницею «державної автономної установи культури республіки Крим «Лівадійський палац-музей» Ларісою Ковальчук. Нова «керівниця» перед тим очолювала «державну бюджетну установу культури республіки Крим «Кримський літературно-художній меморіальний музей-заповідник», а ще раніше – «управління культури адміністрації Ялти». На останній «посаді» Ковальчук проявила себе імітацією боротьби за ремонт історичної будівлі музею Лесі Українки, який зрештою було фактично знищено. 

Напередодні, 6 травня, «голова Криму» Аксьонов скаржився підконтрольним російським окупантам ЗМІ на незадовільний стан Лівадійського парку та пообіцяв, що на його прибирання та розчищення буде надано 10 мільйонів рублів (понад 5 млн гривень), а також закріплено постійний штат для догляду за об'єктом. 

Під час зустрічі з Ларісою Ковальчук він у своїй промові повідомив, що з ініціативи віце-прем'єра уряду РФ Дмітрія Чєрнишенко, «митрополита Сімферопольського і Кримського» від РПЦ Тіхона (Ґєорґія Шевкунова) та голови правління ПАТ «Сбербанк» Ґєрмана Ґрєфа було прийнято рішення щодо створення робочої групи, яка займеться наповненням експозиції музею новими артефактами, пов'язаними з російською царською родиною, а також визначенням загальної концепції вигляду території палацу-музею, разом із парком-пам'яткою садово-паркового мистецтва регіонального значення «Лівадійський». 

Крім цього, «голова Криму» зазначив, що в основу нової концепції розвитку музею та парку буде закладено «історичне значення колишньої південної резиденції російських імператорів».

Слід відзначити, що на початку травня Чєрнишенко, Ґрєф і Тіхон разом з Аксьоновим та «єпископом Ялтинським» Нєстором (Ніколаєм Донєнко), дали в окупованій Алупці старт пропагандистському «фестивалю традиційної культури та духовної просвіти» під назвою «Явление» («Явлення» або «Явище» - ред.), а також за участі представників «органів місцевого самоврядування» узяли участь у відкритті кількох «найважливіших» об'єктів, у тому числі офісу «Сбербанку» в історичній будівлі. 

Разом з тим зазначалося, що «Сбербанк» залучено до впорядкування історичної частини Алупки за «програмою масштабної реконструкції», а також до «благоустрою» Воронцовського парку.

На додачу «голова Криму» Аксьонов додав, що наразі на території Лівадійського парку зусиллями «міської адміністрації Ялти» та «громадських організацій» відбуваються суботники, які планується проводити на постійній основі. Один з таких відбувся 17 травня, за участі понад 450 осіб, серед яких були «депутати державної ради республіки Крим» та «міської ради Ялти» співробітники «ради міністрів республіки Крим» та «міської адміністрації Ялти», актив партії «Единая Россия», співробітники «міністерства культури республіки Крим» та підконтрольних окупантам культурних установ.

У свою чергу Ларіса Ковальчук заявила, що Лівадійський палац-музей «потребує нової концепції розвитку». 

«Основний акцент необхідно зробити на історичному аспекті, який налічуватиме й епоху правління Романових, і період роботи Ялтинської конференції у 1945 році. Потрібно приділити належну увагу талантові архітектора Ніколая Краснова, що створив палац. На території установи є й інші об'єкти культурної спадщини, які потрібно відновлювати. З цим нам допоможе департамент державної охорони культурної спадщини міністерства культури республіки Крим», – висловилася колаборантка.
EndFragment

41 views
Розгорнути більше...