-
12.07.2025, 19:57
Підприємства Севастополя зобов'яжуть брати на роботу колишніх учасників війни проти України
-
12.07.2025, 17:49
В окупованому Севастополі науковцям обіцяють службове житло з 2026 року
-
12.07.2025, 15:36
Держава-окупант винайшла більше підстав для позбавлення свого громадянства
-
12.07.2025, 14:17
Фото
У непрацюючому аеропорту в Сімферополі завершується будівництво командно-диспетчерського пункту
-
12.07.2025, 12:01
Окупанти визнають факт того, що оренда квартир в Севастополі є «найдорожча в росії»
-
12.07.2025, 09:18
Фото
В окупованому Криму на «швидкі» через брак персоналу набиратимуть студентів
-
11.07.2025, 21:34
У Римі організували публічну подію “Україна та Італія. Чому Крим нас об’єднує?"
-
11.07.2025, 19:16
Окупаційний суд в Криму оштрафував незалежну мусульманську громаду за «екстремізм»
-
11.07.2025, 17:10
Дефіцит бюджету окупованого Севастополя скоротили шляхом відмови від комерційних кредитів
-
11.07.2025, 14:55
Заочні вироки отримали ще двоє окупаційних «суддів», які призначали незаконні покарання кримчанам
-
11.07.2025, 12:09
Фото
У київському музеї працює виставка до століття від народження кримського митця
- 11.07.2025, 10:17
- 11.07.2025, 08:47
-
11.07.2025, 07:42
Фото
Кримські священники УПЦ/РПЦ отримують «сертифікати» для регулярних виїздів на фронт
-
10.07.2025, 21:10
Фото
Сьогодні захиснику України з Ялти Назару Маліку могло би виповнитися 28 років...
-
10.07.2025, 19:42
Кримська фсб рапортує про затримання мешканця окупованого міста Ялта
- 10.07.2025, 18:54 Фото
- 10.07.2025, 16:56 Фото
- 10.07.2025, 16:09
- 10.07.2025, 14:21 Фото
Українська мова в освіті тимчасово окупованого Криму: від забуття до дискримінації. Презентація дослідження
27 травня 2025 року у столиці України місті Києві відбулася презентація дослідження на тему: «Українська мова в освіті тимчасово окупованого Криму: від забуття до дискримінації».
Як зазначають автори дослідження - Владислав Мірошниченко, Андрій Щекун, Юлія Тищенко - у його основу лягла тема порушення освітніх прав й примусова асиміляції українців в тимчасово окупованому Криму. Політика окупантів щодо української освіти розглядається у дослідженні в контексті геноцидної війни рф проти України, проти українського народу.
Презентація й обговорення відбулися за участі представників української громадськості і державних органів влади України, експертів Міжнародної Кримської платформи, представників Крайової Ради Українців Криму (КРУК), дослідників історії українців Криму, представників вищих навчальних закладів України. Серед запрошених гостей - Уповноважена у справах Європейського суду з прав людини Міністерства юстиції України Маргарита Сокоренко, Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь, директор програми «Права людини і правосуддя» МФ «Відродження» Роман Романів.
Від експертної мережі групи «Гуманітарна політика» Кримської платформи в заході взяли участь: координатор групи Андрій Щекун, керівниця напрямку національної адвокації в сфері освіти Центру громадянської просвіти «Альменда» Валентина Потапова, експерт з питань тимчасово окупованих територій Юрій Смелянський, провідний науковий співробітник Національного музею Голодомору-геноциду Андрій Іванець.
Державні органи влади були представлені в особі Богдана Червака, першого заступника Держкомтелерадіо України, Дениса Чистякова, заступника Представника Президента в АР Крим та м. Севастополь, Володимира Ляшенка, представника Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення в Автономній Республіці Крим та міста Севастополя.
Партнером в реалізації проєкту була Прокуратура АР Крим та м. Севастополь, яка разом в комунікаціях з СБУ і представниками громадського суспільства здійснювали заходи щодо встановлення осіб, що здійснювали незаконні дії в сфері освіти в окупованому Криму. У заході взяла участь Ольга Пірогова, прокурор з питань захисту інтересів дітей, протидії домашньому насильству та протидії порушенням прав людини у правоохоронній та пенітенціарній сферах Прокуратури АР Крим і м. Севастополь.
Також в заході взяли учать представники МОН, МЗС, Освітнього омбудсмена, представнки української дипломатії та Меджлісу кримськотатарського народу.
Важливими учасниками заходу стали представники сфери освіти: викладачі шкіл та вишів, директора шкіл, які на момент окупації Криму 2014 року стали свідками знищення української освіти, які надавали інтерв’ю ІА “Голос Криму”, що свідчили про злочини російського окупаційного режиму.
Під час заходу представників громадськості та правоохоронних і державних органів влади поінформували про факти злочинних дій, що здійснюються країною-агресором у сфері освіти окупованого Криму. Була оприлюднена інформація про хід розслідування проти осіб, що здійснюють протиправні дії на окупованій території та відкриття проти таких осіб кримінальних проваджень за статтями “зрадник” та “колаборціонізм” кримінального кодексу України. Окрім цього, були оприлюднені матеріали моніторингу щодо діяльності «посадових осіб» так званого «Міністерства освіти, науки та молоді Республіки Крим» щодо порушення права на освіту в окупованому Криму.
Дослідження висвітлює критичну проблему з порушення освітніх прав та системної насильницької асиміляції українців на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя. На основі зібраних матеріалів п’яти особам було повідомлено про підозру за статтями Кримінального кодексу України — державна зрада та колабораційна діяльність, а також передано правоохоронним органам інформацію щодо ще 26 осіб. Загалом задокументовано дані про 50 осіб, причетних до знищення освіти українською мовою на окупованому півострові.
Під час заходу Анна Слюсаренко, продюсерка, сценаристка, Голова правління ГО «ТУТЕШНІ» та Людмила Мельник, режисерка презентували тизер документального фільму «ЛЮДИ КОЛЬОРУ СВОБОДИ», створений під патронатом Сил спеціальних операцій ЗСУ за сприяння Міжнародного фонду «Відродження» - про ненасильницький спротив українців російській агресії, який триває з 2014 року і дотепер.
Матеріали дослідження були підготовлені за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» громадською організацією «Кримський центр ділового та культурного співробітництва «Український дім» в рамках реалізації проєкту «Право на освіту в контексті окупованого Криму».