02.08.2025, 16:20

У Києві презентують дослідження, де розкажуть про наслідки перебування українців під російською окупацією

8 серпня у головному корпусі Музею війни в Києві (вул. Лаврська 27) Центр близькосхідних досліджень презентує дослідницькі результати проєкту «Покращення розуміння населення окупованих територій та надання йому допомоги шляхом трансформаційних досліджень, що проводяться громадами». 

Перезентують дослідження його автори: Ігор Семиволос, директор Центру близькосхідних досліджень Сергій Данилов, заступник директора Центру близькосхідних досліджень.

Під час виступу дослідники  обговорять такі питання: Що відбувається з українцями, які живуть у російській окупації? Як рф системно знищує українську мову, культуру, пам’ять, нав’язуючи російське? Які виклики стоятимуть перед державою та суспільством після повернення українських територій і людей?

Крім того, автори дослідження представлять методику, за допомогою якої проводилися дослідження; аналіз важелів та методів русифікації; висновки щодо наслідків для населення тривалої російської окупації; прогнози щодо процесів деокупації та реінтеграції.
«На основі вивчення досвіду людей, які прожили в окупації щонайменше шість місяців, було підготовлено два звіти щодо русифікації на окупованих територіях України, а також ризиків і особливостей процесів деокупації та реінтеграції»,  -  зазначено у прес- релізі.
67 views
Більше про:
Розгорнути більше...