- 03.07.2025, 21:08
-
03.07.2025, 19:32
Окупаційна влада заявила про профіцит бюджету «республіки Крим»
-
03.07.2025, 17:54
Фото
Кремль виділяє кілька мільярдів рублів на «баланс бюджету» ТОТ АР Крим і м. Севастополя
-
03.07.2025, 16:05
Турецька нерухомість посадовиці санаторію Міноборони рф на ТОТ АР Крим стала російською власністю
-
03.07.2025, 14:34
«Голова Ялти» пообіцяла кримським татарам безкоштовну землю з наступного року
-
03.07.2025, 13:04
Росія - країна-агресор на тлі війни, етнічної дискримінації та порушення гуманітарного права
-
03.07.2025, 11:42
На ТОТ АР Крим на честь путінського указу святкуватимуть «День багатодітної родини»
-
03.07.2025, 11:08
Кримський «голова парламенту» уклав угоду про співпрацю з білоруським викрадачем українських дітей
-
03.07.2025, 10:05
Кримські колаборанти скаржаться на обмеженість залізничної інфраструктури
-
03.07.2025, 08:27
Фото
В Чечні діти з окупованого Криму презентовали російські народні казки
-
02.07.2025, 20:04
«Осквернення» старовинного вірменського храму на ТОТ АР Крим виявилося фотомонтажем
-
02.07.2025, 18:29
Окуповані Сімферополь та Севастопль - аутсайдери в російському рейтингу нового житла
-
02.07.2025, 16:51
Фото
Окупанти оголосили в розшук колаборанта Бальбєка за підозрою в шахрайстві
-
02.07.2025, 15:19
Фото
Окупаційна «влада» Криму продає «націоналізовані» порти в Ялті та Євпаторії
-
02.07.2025, 15:02
До розкопок на сході Криму залучать студентів з окупованого Мелітополя
-
02.07.2025, 13:14
Російські силовики влаштували облаву на трудових мігрантів у Сімферополі
-
02.07.2025, 11:34
Фото
Де і як в окупованому Криму провели заходи до дня кримськотатарсього прапора
-
02.07.2025, 10:24
Фото
У Севастополі скандал з обіцяними п’ять років тому пасажирськими катерами
-
02.07.2025, 09:56
Друг Путіна взявся за реконструкцію «націоналізованого» санаторію на півдні Криму
- 02.07.2025, 08:19
03.07.2025, 11:08
Кримський «голова парламенту» уклав угоду про співпрацю з білоруським викрадачем українських дітей
«Голова державної ради республіки Крим» Владімір Константінов у рамках XII форуму регіонів Росії та Білорусі, що відбувся 25–27 червня в місті Ніжній Новґород (РФ), узяв участь у засіданні секції «Міжрегіональна співпраця, взаємодія органів місцевого самоврядування Росії та органів місцевого самоврядування Білорусі: досвід і перспективи».
Провідною подією зазначеної секції було названо укладення «угоди про міжпарламентську співпрацю» між «державною радою республіки Крим» та Вітебською обласною Радою депутатів Республіки Білорусь, яку підписали Владімір Константінов та голова органу самоврядування білоруського регіону Дмітрій Дємідов, якого наприкінці 2023 року Регіональний центр прав людини (РЦПЛ) пропонував включити до санкційних списків: за даними організації, Дємідов, що на той час був головою міського виконавчого комітету Новополоцька (Вітебська область) та членом Ради Республіки Національних зборів Білорусі, у співпраці з Фондом Алєксєя Талая брав активну участь участь у вивезенні дітей з окупованих територій України до Новополоцька для «перевиховання», сприяв організації освітнього процесу в кількох міських школах для вивезених дітей з метою викорінення їхньої української ідентичності та примусової русифікації, а також допомагав тимчасово влаштовувати українських дітей до білоруських родин.
У своїй промові зрадник-колаборант Владімір Константінов заявив про значущість «угоди», розповівши про «міцні історичні зв'язки та спільність культурної спадщини Криму та Білорусі», а також висловив сподівання, що після завершення повномасштабної війни РФ проти України туристичний потік з Білорусі до Криму буде таким же значним, як і до російської окупації півострова у 2014 році.
Серед перспективних напрямків співпраці очільник кримського окупаційного «парламенту» виокремив обмін досвідом у туризмі, сільському господарстві, промисловості та інших галузях, а також розвиток контактів між підприємцями. Крім цього, Константінов відзначив зацікавлення окупованого Криму до білоруських технологій очистки питної води.
Особливу увагу було приділено спільному збереженню пам'яті про совєтський епізод ІІ світової війни та праці з увічнення пам'яті жертв.
«У Криму близько сотні своїх "Хатиней" – дотла спалених фашистами сіл. Сьогодні ми, як і білоруська сторона, робимо все для того, щоб зберегти пам'ять про наше спільне минуле, про безумовний героїзм наших пращурів, і в цьому відношенні готові об'єднати зусилля з Вітебськом та іншими регіонами», – заявив Константінов.
Слід відзначити, що кримський «спікер», як й інші представники «влади» ТОТ АР Крим, не вперше маніпулює історією трагедії білоруського села Хатинь, знищеного в 1943 році бійцями зондер-батальйону СС «Дірлєванґер» та 118-го охоронного батальйону допоміжної поліції. Так, у березні він виступив із заявою до 82-х роковин трагедії в Хатині, порівнявши тогочасні злочини німецьких нацистів та їхніх поплічників проти мирного населення з вигаданими ним «злочинами київських нацистів проти російських людей» в українських містах під час окупації російськими терористами у 2022 році, а також вдався до пропагандистських висловлювань про «одеську Хатинь», маючи на увазі події 2 травня 2014року, коли в Одесі відбулися сутички між проєвропейськими активістами та прибічниками «федералізації України», що призвели до людських жертв.
Наприкінці червня також стало відомо про укладання інших «угод» від ТОТ АР Крим у рамках «форуму регіонів Білорусі та Росії». Так, «адміністрація Красногвардійського району» в особі «заступника голови» Едема Муждабаєва уклала з Городокським районом Вітебської області Білорусі «угоду про співпрацю та встановлення дружніх відносин», у рамках якої ці регіони мають взаємодіяти у науково-технічній, освітній, культурній, гуманітарній та економічній галузях.
У липні 2024 року тогочасний заступник міністра закордонних справ України (нині міністр) Андрій Сибіга повідомив, що українській стороні відомо щонайменше про сім «угод», підписаних регіонами та містами Білорусі з окупаційними «органами влади» в Криму: зокрема, в червні місто Вітебськ і Вітебська область уклали «угоди» з «адміністраціями» Сімферополя, Феодосії та «Сакського району» (частина Євпаторійського району ТОТ АР Крим), а також із «радою міністрів» і «міністерствами» культури та туризму «республіки Крим». Крім цього, було підписано «меморандум» про створення «вільної економічної зони» між Вітебськом та ТОТ АР Крим. Ці «документи» Андрій Сибіга назвав «відвертою та задокументованою демонстрацією визнання російської окупації Республікою Білорусь» і наголосив, що Україна вже здійснила відповідні заходи для реагування на згадані протиправні дії.
Пізніше, у вересні 2024 року, у Вітебську відбулися «дні Криму» за участі представників «влади республіки Крим», які обговорювали з білоруською стороною співпрацю у торговельно-економічній, науково-технічній, соціально-культурній та гуманітарній сферах, а також у сфері історичної пам'яті.
В жовтні «голова республіки Крим» Сєрґєй Аксьонов заявив, що понад 35% зовнішнього торгівельного обігу ТОТ АР Крим припадають на Білорусь, а також зазначив, що на «міжнародному рівні» реалізується «повноформатна угода» окупаційної «влади» Криму з Вітебською областю Білорусі. Згодом, 17 грудня, «голова Сімферопольської міської ради» Віктор Аґєєв та голова Вітебського міськвиконкому Алєксєй Ґєроєв підписали в онлайн форматі «дорожню карту розвитку співпраці» між містами в окупованому Криму та Білорусі; при цьому Аґєєв нагадав, що 27 червня було укладено «угоду про встановлення дружніх відносин між Сімферополем і Вітебськом», «логічним продовженням» якої стало підписання «дорожньої карти» як детального плану спільних дій на 2025–2026 роки.
Більше про: