23.05.2025, 07:50

Представники Крайової Ради Українців Криму в Києві по традиції зустрічаються біля Тараса Григоровича

Шевченко єднає. Представники Крайової Ради Українців Криму в Києві по традиції зустрічаються біля Тараса Григоровича. 

22 травня – 161 річниця від Дня перепоховання Тараса Шевченка.


Представники КРУК зліва направао: Володимир Балух, Андрій Іванець, Володимир Ляшенко. Київ, біля пам'ятнака Шевченку

"Так було і буде в Криму. Останні у 2014 році публічні масові акції спротиву окупації відбувалися у березні у Сімферополі біля погруддя Кобзаря", - зазначив Андрій Іванець
У своєму виступі під час заходу, організованого громадськими інституціями, Андрій Іванець говорив про конмолідуюче значення Тараса Шевченка для українців Криму. Як його постать і Слово єднали і надихали українців Криму. Зокрема, про гурток "Кобзар" у Севастополі, який поклав початок українізації ЧФ у 1917 р. Про багатотисячну демонстрацію українців у Шевченківський день у Сімферополі у 1917 р. Про гімназію Шевченка у Севастополі у 1918-1920-х рр. Про організацію спротиву коимськими українцями біля пам'ятників Кобзарю у Сімферополі і Севастополі у березні 2014 р. Потім казав про значення Криму для України. Завершив словами держслужбовця УНР, юриста Михайла Шкільника про те, що Крим коштовний діамант у короні України і нашим фундаментальним державним і національним завданням є невтратити його ніколи.

"За часів радянщини в Сімферополі не було пам'ятника Кобзарю і лише в 1997 році завдяки громаді міста Калуш Івано-Франківщини в столиці Криму було встановлено пам'ятник Шевченку. Парк імені Тараса Шевченка з його пам'ятником став знаковим місцем, яке об'єднало українців в Криму. Саме тут 9 березня 2014 року - в 200 річницю з дня його народження вже після фактичного захоплення Криму росією відбувся наймасовіший мітінг спротиву російській окупації!", - повідомив учасників заходу представник Крайової Ради Українців Криму Володимир Ляшенко.



Розгорнути більше...