24.05.2025, 09:47

Вийшла у світ книга політв'язня, громадянського журналіста Османа Аріфмеметова

Книгу ув'язненого в рф кримськотатарського  громадянського журналіста Османа Аріфмеметова «Моя депортація. Репортажі кримського журналіста, написані в СІЗО» видали в Україні.

Про це повідомила на свої сторінці у Фейсбук голова Центру прав людини ZMINA Тетяна Печончик.

«Журналістський талант Османа, програміста і викладача математики, відкрився через, на жаль, трагічні події - окупацію Криму росіянами, обшуки, арешти і ув’язнення його сусідів, друзів і колег. Осман просто не міг лишатися осторонь, він біг із телефоном і все фіксував, робив стріми, долучився до ініціативи «Крымская солидарность», а згодом і сам опинився за ґратами», – пише Тетяна Печончик.

За інформацією Тетяни Печончик, видання складається із репортажів, написаних журналістом у різних слідчих ізоляторах і тюрмах — від Сімферополя до Мінусинська.

«У текстах Аріфмеметов детально описує реалії життя в тюремних камерах, знущання з ув'язнених та фальсифікації в російській судовій системі. Передмову написав посол України в Туреччині, відомий кримський політик і колишній політвʼязень Наріман Джелял», – вказано в анонсі Тетяни Печончик.

Довідка. Османа Аріфмеметова затримали у березні 2019 року разом з іншими кримськотатарськими активістами. У листопаді 2022-го російський суд засудив його до 14 років увʼязнення за сфабрикованими звинуваченнями у тероризмі.

Історія політв’язня Османа Аріфмеметова докладно викладена на сайті  «Кримської правозахисний групи».

«Голос Криму» раніше писав про те, що через репресії окупантів у Криму 252 дитини в'язнів кремля ростуть без батьківської опіки, й, на жаль, не всі родини політв’язнів вже побачать своїх родичів, яких окупанти кинули за грати.
78 views
Більше про:
Розгорнути більше...